Różowa torebka. Czemu nie? W różu nam do twarzy

Kreatorzy mody w roku 2017 postawili, między innymi, na kolor różowy. Był on wszechobecny na pokazach mody. Pojawił się on w kolekcjach Valentino, Michaela Korsa, Gucciego, Alexandra McQueen, Prady, Celine, Givenchy i wielu innych. Różowy prezentowany był od subtelnych pasteli aż po elektryczną fuksję i głęboki amarant. Trudno się dziwić, że kolor ten jest tak preferowany przez projektantów w końcu, można by się pokusić o stwierdzenie, że nasza słabość do tego koloru jest niejako „genetyczna”. Każda z nas chyba miała, jako mała dziewczynka, coś różowego w swojej garderobie czy to sandałki, małe torebka czy sukienka? Zatem stwierdzenie, że słabość do tego koloru „ciągnie się” za nami latami nie będzie nadużyciem. Czemu zresztą nie bardzo chcemy się opierać bo to kolor bardzo twarzowy i w zależności od odcienia czy tonacji może nadać stylizacji lekkości i elegancji albo może być zadziornym manifestem czyjegoś nastroju i indywidualnego światopoglądu.

    

Kolor ten bardzo zakorzeniony jest w kulturze masowej jako stereotypowy kolor kobiet ale ma on dłuższą historię niż wiek XXI. Pierwsze wzmianki o ubrankach w kolorze różowym dedykowanych dla dziewczynek pojawiły się już w 1890 r. Zatem kobiecy róż ma już kilka wieków. Niektórzy naukowcy jak Anna Hulbert i Yazhu Ling przeprowadzały badania dotyczące preferencji kolorystycznych kobiet i mężczyzn. Oczywiście najbardziej wskazywany był kolor niebieski zarówno przez Panów jak i Panie z tym, że Panie preferowały niebieski nasycony ciepłym kolorem wpadającym w liliowy - odcień różu. W wyniku badań powstała hipoteza, że różowy - kolor pochodny od czerwonego, który jest lepiej postrzegany przez kobiety, co może być związane z czasami odległymi, kiedy kobiety zajmowały się zbieractwem i wśród zieleni musiały dojrzeć, wyłowić czerwone, dojrzałe owoce. Ale to tylko hipotezy ;-)

  

Wiele z nas ten kolor po prostu uwielbia! I dlatego nie musimy chodzić całe skąpane w różu ale czasem wystarczy mała torebka listonoszka czy smukłe szpilki w tym kolorze. I od razu świat nabiera odpowiedniej barwy co odzwierciedla powiedzenie "Załóż różowe okulary". A czemu różowe to już wiecie!

  

źródło zdjęć: grafika Google

Utworzony 2017-05-25 przez Marcela Główna, Modowe inspiracje, Blogerki, Wyprzedaże, Torebki skórzane, Buty damskie 0 1452

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Kategorie bloga

Szukaj w blogu

Ostatnie komentarze

Archiwum bloga

Poprzedni
Następny

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł Razem

Idę do kasy

Zamów teraz! Wysyłka za:
Dostawa gratis obowiązuje na wszystkie zakupy na terenie Polski

Szukaj

Menu