Torebki do pracy. Aktówka skórzana czy kuferek?

Torebka do pracy powinna być pakowna, wygodna w użytkowaniu, elegancka i pasować do wielu biurowych stylizacji. Wiele kobiet, które rozpoczyna swoją karierę zawodową ma dylemat, jaka torebka najlepiej sprawdzi się na gruncie biznesowym: klasyczna skórzana aktówka czy pojemny kuferek?

Torebki do pracy

Wybór idealnej torebki do pracy powinien być naprawdę dobrze przemyślany. Pochopna decyzja, podjęta pod wpływem chwili może kosztować nas utratę pieniędzy i spowodować rozczarowanie niską jakością kupionej torebki i jej niepraktycznością. Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to materiał wykonania. Torebki ze skóry naturalnej posłużą nam długie lata, gdyż skóra słynie z dużej wytrzymałości i żywotności. Warto więc zainwestować nieco więcej środków i wybrać ponadczasową torebkę skórzaną.

Kolejna sprawa to kolorystyka. Unikajmy intensywnych kolorów. Biurowy look powinny dopełniać stonowane, neutralne dodatki. Bezpiecznym wyborem będzie czarna, beżowa, granatowa lub brązowa torebka. Jeśli chodzi o format, najbardziej praktyczne są aktówki i kuferki, przyjrzymy się więc nieco bliżej tym dwóm rodzajom torebek.

Aktówka skórzana

Skórzana aktówka w rozmiarze A4 to idealna torebka biznesowa, stworzona do noszenia ważnych dokumentów. Wiele modeli posiada liczne przegródki i kieszonki, umożliwiające segregację rzeczy, dzięki czemu w aktówce znajdzie się też miejsce na różne niezbędne akcesoria. Warto pomyśleć o bardziej pojemnej aktówce na ramię, które zmieści też laptopa. Aktówka damska ze skóry naturalnej w stonowanym kolorze doda klasy każdej, nawet najprostszej stylizacji.

          

Kuferek skórzany

Torby kuferki damskie są pakowne i znacznie bardziej uniwersalne od aktówek, zmieszczą nie tylko dokumenty, ale i kosmetyczkę oraz wiele innych damskich bibelotów. Jeśli potrzebujemy torebki do pracy, która ma pomieścić znacznie więcej niż laptop/tablet i firmowe dokumenty – warto zdecydować się na skórzany kuferek z wieloma funkcjonalnymi komorami. Najbardziej optymalny rozmiar tej torebki to 45 x 30 cm.

  

Jak widać wybór idealnej torebki do pracy nie jest taki trudny. Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią wam podjęcie najlepszej decyzji.

Dodany dnia2017-10-04 Przez

Menu

Zaloguj