Buty damskie na zimę, które wybrać, by nie (za)marznąć?

Ciepłe, nieprzemakalne i antypoślizgowe – tak w trzech słowach można określić buty, które nadają się na zimę. Zakładając obuwie nieodpowiednie do warunków pogodowych panujących na zewnątrz, można zrobić sobie krzywdę na własne życzenie. Jak wybrać ciepłe i wygodne, ale stylowe i nieobciachowe damskie buty zimowe?

Misja: przygotowujemy się do zimy

Kiedy na zewnątrz zaczynają panować niskie temperatury, a trawę pokrywa szron, to znak, że trzeba wyciągnąć z szafy zimową garderobę i przejrzeć stan obuwia. Dobre buty są bowiem równie ważne co ocieplane spodnie, puchowa kurtka, czapka, szalik i rękawiczki. Stopy, ze względu na to, że są najdalej wysuniętymi partiami ciała, bardzo szybko ulegają wychłodzeniu. Zbyt cienkie obuwie, które łatwo ulega zamoczeniu, może być powodem przeziębienia; z kolei zbyt śliskie buty lub takie, które nie usztywniają odpowiednio kostki mogą doprowadzić do urazów: skręcenia kostki lub nawet złamania nogi. Zimowa moda nie powinna zaprzeczać rozsądkowi, co oczywiście nie znaczy, że nie można kupić modnych i dobrych butów zimowych.

   

Przygotowując się do nadejścia zimy sprawdź, czy w Twojej szafce znajdują się kozaki damskie, śniegowce, trapery albo botki, i pamiętaj – każde z tych butów nadaje się na nieco inne warunki pogodowe.

Jakie buty damskie na zimę są najlepsze?

Przyjrzyjmy się poszczególnym modelom obuwia typowo zimowego. Warto mieć je wszystkie w zapasie, gdyż nie każdy but będzie na tyle uniwersalny, by nadawał się na każde warunki.

Trapery damskie - to buty użytkowo-sportowe; doskonałe na ciężkie warunki – w góry, na zimowe spacery po parku, na dłuższe wyprawy, ale sprawdzą się również jako buty miejskie. Ich dużą zaletą jest gruba, antypoślizgowa podeszwa z „traktorami”. W zależności od modelu, trapery damskie mogą być wykonane z zamszu, skóry lub innego, nieprzemakalnego materiału. Takie buty damskie na zimę powinny być ocieplane od środka.

Śniegowce damskie – jeśli po porannej pobudce wyjrzysz przez okno i zobaczysz, że przez noc nasypało z pół metra śniegu, to znak, że czas wyciągnąć śniegowce damskie. To obuwie idealne na głęboki, miękki śnieg. Ponieważ są ocieplane od wewnątrz i mają wysoką cholewkę nie musisz obawiać się, że śnieg nasypie się do butów, nawet gdy będziesz przechodziła przez nieprzetarte szlaki. Buty te dostępne są w różnych wersjach od typowo sportowych, po bardzo eleganckie śniegowce wyjściowe, komponujące się z futrem lub zimowym płaszczem rodem z Krainy Lodu.

Kozaki damskie – eleganckie, gustowne i praktyczne kozaki damskie na zimę to wybór przede wszystkim do miasta i pracy. Modeli i odmian kozaków jest sporo, a wśród z nich znajdą się bardziej sportowe wersje, jak i te eleganckie; jednak ogólna zasada jest taka, że kozaki to raczej buty wyjściowe, nie na długie zimowe spacery po trudnym terenie.

   

Botki damskie – to również obuwie wyjściowe. Ocieplane botki damskie sprawdzą się zimą, ale raczej tam gdzie nie ma dużo śniegu i nie jest ślisko. Dotyczy to szczególnie modeli na obcasie. Zimą, jeżeli już musimy chodzić na obcasie, wybierajmy buty z niskim szerokim obcasem, zapewniającym dobrą stabilność nawet na śliskiej nawierzchni.

Nie ma jednego, idealnego typu buta na zimę. Każdy z nich ma swoje zalety i wady; każdy warto wypróbować i wyrobić sobie własną opinię na ich temat. Jeżeli poszukujesz szerokiego wyboru zimowego obuwia damskiego, sprawdź co w sklepie online z butami Laza.pl przygotowaliśmy dla Ciebie.

Dodany dnia2017-10-25 Przez

Menu

Zaloguj