Torebka listonoszka - jak ją nosić?

Większość ludzkich wynalazków powstaje z potrzeby ułatwienia sobie życia. Może nie wszystkie, gdyż moda rządzi się swoimi prawami, jednakże za projektem torebek listonoszek musiała stać właśnie funkcjonalność. To pojemna torba, z wieloma przegródkami, zapinana na klapę lub suwak i noszona przez tułów, a nie na ramieniu, jak w przypadku innych toreb.

Skąd nazwa listonoszka?

Początkowo torby te zostały wprowadzone do użytku z myślą o wojsku, urzędnikach państwowych i listonoszach, ponieważ umożliwiały przenoszenie dokumentów – znacznie wygodniejsze niż w plecaku, w którym ważne papiery mogłyby zostać pogniecione. Jak się łatwo domyślić torby te szybko zyskały na popularności – w modzie oraz w popkulturze. Listonosze i kurierzy do dziś noszą duże wersje skórzanych listonoszek, lecz obecnie torby te nie są już zarezerwowane wyłącznie dla nich i zastosowanie ich jest znacznie szersze.

Torebki listonoszki dla kobiet.

Listonoszka jest krojem niezwykle uniwersalnym, dlatego można taką torebkę dopasować zarówno do luźnej, sportowej stylizacji, jak i formalnej, choć nie całkowicie oficjalnej. Torebki skórzane listonoszki stworzone są do codziennych, ciekawych stylizacji. Panie bardzo chętnie używają ich zwłaszcza zimą, gdy z wiadomych względów z szaf wyjmowane są długie, ciepłe płaszcze i kurtki. Ta mała torebka na długim pasku bowiem idealnie pasuje do luźnych, ciepłych kreacji z oversizowymi bluzkami, grubymi swetrami i eleganckimi płaszczami. Przewieszona przez ramię torebka nie będzie się ześlizgiwała ani obciążała zanadto kręgosłupa, a liczne przegródki i kieszonki umożliwiają zaprowadzenie porządku wśród jej przepastnej zawartości. Torebkę listonoszkę bez problemu otworzysz w zimowych rękawiczkach i odnajdziesz w niej te wszystkie drobiazgi (np. klucze), które normalnie zawsze gdzieś się zawieruszą na samym dnie, pod stertą innych rzeczy. Prawda, że to idealne rozwiązanie problemów z zawartością torebki?

   

Listonoszka dla mężczyzny.

Niektórzy nie uznają czegoś takiego, jak męska torebka, a jeżeli już jakaś musi być to albo torba laptopowa, albo właśnie listonoszka. Dlaczego? Ano dlatego, że męskiej listonoszce bliżej do stylowej torby laptopowej lub naramiennego plecaka niż do „damskiej torebki”. Poza tym, jak wspomnieliśmy powyżej skórzane torebki listonoszki swoją genezę znajdują w wojskowości. Są to więc typowo męskie torby, które panie przerobiły na własną modłę i przywłaszczyły sobie ten styl. Nie wierzysz? A oglądałeś filmy z Harrisonem Fordem w roli Indiana Jones? On właśnie nosił listonoszkę!

To duża torba przewieszana przez ramię, która z powodzeniem może zastąpić mały, miejski plecak. Listonoszkę powinno się nosić do codziennej stylizacji nieformalnej, tj. nie pasuje ona do garnituru, ale już do jeansów i koszul jak najbardziej. Można ją także połączyć ze strojem sportowym, choć nie jest to torba typowo sportowa – lepiej wtedy wybrać listonoszkę materiałową niż skórzaną. Torby listonoszki w wydaniu męskim polecamy nosić do kreacji nieformalnych, natomiast do garnituru i do pracy polecamy jednak męskie aktówki skórzane.

       

Utworzony 2017-12-05 przez Jerzy Główna, Nowości, Modowe inspiracje, Blogerki, Ostatnie wpisy, Torebki skórzane 0 1109

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Kategorie bloga

Szukaj w blogu

Ostatnie komentarze

Archiwum bloga

Poprzedni
Następny

Zawartość koszyka

Brak produktów

0,00 zł Razem

Idę do kasy

Zamów teraz! Wysyłka za:
Nie czekaj, zamów teraz!
Dostawa gratis obowiązuje na wszystkie zakupy na terenie Polski

Szukaj

Menu