Torby męskie ze skóry. Jak dbać o ulubioną teczkę?

My precious, golum, golum… nie ta bajka? Spokojnie. Jeśli jesteś jednym z facetów, którzy są (lub będą) właścicielami męskiej aktówki, szybko zobaczysz, że określenie jej „skarbem” nie wzięło się znikąd. Kto raz przekonał się do aktówek, ten wie, że to niezastąpiona torba dla eleganckiego mężczyzny. A skoro tak, trzeba o taki gadżet dbać. Zwłaszcza, jeśli to neseser wykonany z prawdziwej skóry.

Ulubiona torba męska, ta jedyna, która przebija wszystkie

Każdy z nas ma jakieś rzeczy, z którymi nie lubi się rozstawać i dba o nie, jak o wspomniany pierścień z Władcy Pierścieni. Aktówka może nie ma takiej mocy, za to zamiast niewidzialności, zapewni właścicielowi +10 do respektu i prestiżu. O ile będzie utrzymana w należytym porządku. W końcu nawet najdroższe i najbardziej eleganckie przedmioty, jeśli są zaniedbane, będą wyglądać co najwyżej żałośnie; z drugiej strony, odpowiednia pielęgnacja nawet niemarkowych produktów może zapewnić im stylowy wygląd i długą żywotność.

   

Prawidłowe użytkowanie podstawą długowieczności

Czy to dyplomatka, czy neseser czy też męska aktówka ze skóry to torby męskie, które łączy kilka wspólnych cech: są wygodne, eleganckie i funkcjonalne, ale wymagają regularnej pielęgnacji i nie mogą być zbytnio narażone na działanie warunków atmosferycznych, a już w szczególności na działanie silnego słońca oraz mrozu. Dobierając torbę męską trzeba zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach najczęściej będzie wykorzystywana:

  • Czy będzie jeździła w samochodzie i tylko czasami zostanie stamtąd wyciągnięta?
  • Czy wszędzie chodzisz piechotą niezależnie od panującej pogody, a teczka jest Twoim nieodłącznym towarzyszem?
  • Czy aktówka czasami służy Ci w zastępstwie parasola? (nie polecamy)

Od tego, w jakich warunkach i jak intensywnie będziesz używał torby męskiej, powinien zależeć wybór modelu. Jeżeli bowiem taka męska dyplomatka ma Ci posłużyć dobrze przez wiele lat codziennego użytkowania, musisz postawić na jakość oraz odpowiednią, regularną konserwację i wysokiej klasy środki pielęgnacyjne. Z kolei jeśli takiej aktówki będziesz używać tylko od czasu do czasu na ważniejsze wyjścia biznesowe, wtedy wystarczy tylko raz na jakiś czas zabezpieczyć skórę przed wysychaniem i pękaniem.

Jak dbać o skórzaną aktówkę męską krok po kroku

Istnieją dwie szkoły impregnowania przedmiotów skórzanych. Pierwsza to wykorzystanie produktów dedykowanych, których mnóstwo znajdziesz w sklepach z galanterią skórzaną, a druga to wykorzystanie domowych metod. Do drogich aktówek skórzanych oraz modeli intensywnie użytkowanych polecany specjalistyczne kosmetyki, gwarantujące odpowiednią pielęgnację i natłuszczanie skóry – nie warto ryzykować przypadkowego zniszczenia.

Jeżeli natomiast jesteś zwolennikiem domowych sposobów, do usuwania powierzchniowych zabrudzeń z powodzeniem możesz wykorzystać najpierw gumkę od ołówka, a następnie wodę z odrobiną octu, pamiętaj jednak by czyścić skórę wilgotną szmatką i nie dopuścić do zmoczenia teczki; tłuste plamy dobrze schodzą za pomocą terpentyny lub soku z cebuli. Do natłuszczania i nabłyszczania skóry świetnie sprawdza się olejek rycynowy, który jest delikatniejszy od past do skóry i daje się ładnie wypolerować.

Do impregnacji i zabezpieczania skóry polecamy specjalne spraye i impregnaty chroniące torbę przed wilgocią oraz wysuszającym działaniem promieni słonecznych. I nie zapomnij o prawidłowym przechowywaniu. Jeśli torba wędruje do szafy na dłuższy czas (na przykład na zimę), przechowuj ją w bawełnianym pokrowcu, a nie w foliowym worku, lub co gorsza bez żadnej osłony.

Dodany dnia2018-01-22 Przez

Menu

Zaloguj