Torebki skórzane czy torebki damskie eko, którą wybrać?

Planując zakup torebki, przeważnie zwracamy uwagę na kilka aspektów takich jak: przydatność, pojemność, fason czy kolor. Często też stajemy przed dylematem, z jakiego materiału powinna być zrobiona torba damska i przede wszystkim na fakt, czy warta jest swojej ceny. W sklepach stacjonarnych i internetowych królują głównie dwa rodzaje: torebka skórzana i torebka ze skóry ekologicznej. Ale czy wiemy, czym się różnią oba materiały i jakie właściwości posiadają? Ten wpis pomoże Wam w podjęciu zakupowej decyzji.

Eko tańsze, eko gorsze a może jednak nie takie złe?

Czym właściwie jest eko skóra? Od tego należałoby zacząć. Eko skóra inaczej skaj, derma bądź skóra sztuczna to rodzaj tkaniny imitującej prawdziwą skórę. Z wierzchniej strony dermy widoczne jest tłoczenie, które ma za zadanie imitować skórę naturalną. Obecnie oba materiały ciężko jest rozróżnić na przysłowiowy “rzut oka”. Każda ze skór ma wady i zalety, a także inną specyfikę. Do niedawna sądzono, że eko skóra jest marną podróbką, jeśli jeszcze tego nie wiecie, to przekonanie jest błędne. Imitacja skóry naturalnej ale czy to znaczy, że skaj jest gorszy? Skóra sztuczna jest o wiele bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych (deszcz czy słońce) oraz środków chemicznych. Prawdą jednak jest to, że skaj jest o wiele tańszym materiałem niż skóra prawdziwa. Jednak niewątpliwym minusem tego materiału jest niższa przepuszczalność pary wodnej. Jednak torebki eko słynną z różnorodności kolorów użytych do ich produkcji oraz form kształtowania materiału z którego są wykonane.

                                              

Skóra naturalna vs. Eko skóra

Skóra, skórą, ale jaką wybrać torebkę?

Dzielimy się zazwyczaj na osoby, które robią zakupy

  • pod wpływem impulsu
  • przemyślane

Niezależnie jednak od tego, do której z tych grup zaliczamy samych siebie są pewne aspekty, na jakie zwracamy najczęściej uwagę (nie tylko podczas kupowania torebek).

                                             

Co najczęściej bierzemy pod uwagę przy wyborze materiału:

  • cena
  • użyteczność
  • wygląd
  • trwałość
  • osobiste poglądy

Skóra naturalna pochodzi od zwierząt. Materiał ten pozyskiwany jest, jako produkt uboczny podczas uboju zwierząt na mięso bądź ze specjalnych dedykowanych hodowli. W tej kwestii głównym czynnikiem decyzyjnym są zazwyczaj osobiste poglądy każdego z nas.

Użyteczność to względna cecha, która jest równa w obu materiałach (chyba że to torba dla strażaka, to ze względu na właściwości spalania, lepsza będzie torebka ze skóry).

Wygląd ma znaczenie. Ale obecnie producenci eko skór oferują wysokiej jakości materiały, które ciężko jest odróżnić od wyrobów ze skóry naturalnej. Miarodajna w tym wypadku staje się jedynie cena. Dlatego jeśli nie jesteście pewni, warto porównać ze sobą ceny kilku podobnych modeli.

Trwałość, każdy z materiałów ma inne właściwości, jednak torebki ze skóry prawdziwej przy odpowiedniej pielęgnacji, nie ulegają tak szybko zniszczeniu, jak te z materiału skóropodobnego. Co za tym idzie, taki zakup może nadszarpnie trochę nasze oszczędności, ale będzie to produkt, który posłuży nam na długie lata. Jednakże jeśli podczas wyboru torebki, głównym czynnikiem jest dla Was cena, to zdecydowanie torebka damska eko będzie lepszym i oszczędniejszym wyborem.

Dodany dnia2018-02-01 Przez

Menu

Zaloguj