Jak spakować się na urlop w jedną walizkę?

Czy to jest w ogóle możliwe, żeby spakować się w jedną niewielką walizkę na cały urlop? Oczywiście! Wystarczy zastosować parę sprawdzonych trików i możesz cieszyć się urlopem bez nadmiaru zbędnego bagażu.

Kiedy rzadko wyjeżdżamy, stres przed podróżą jest nieunikniony. Dopadają nas setki myśli, co spakować, jak spakować, a co jeśli pogoda ulegnie zmianie, gdzie ja to pomieszczę? Butki, kosmetyki, sukienki, spodnie i tak dalej.

Jest kilka trików, które pomogą Ci okiełznać pakowanie walizki i zminimalizować stres związany z wyjazdem. Średnio wyjeżdżamy na tydzień lub dwa, podane wskazówki znajdą zastosowanie do każdego typu wyjazdu i długości. Żeby zminimalizować koszty podróży (jeśli lecisz samolotem), zabierz ze sobą tylko bagaż podręczny. Jak to? Bagaż podręczny na tygodniowy urlop, to w ogóle możliwe? Oczywiście, że możliwe. Potrzebujesz tylko planu, chwilę czasu i odrobinę miejsca. No to ruszamy!

4 główne zasady, które pomogą Ci spakować się w jedną walizkę

1. Plan. Wypisz na kartce rzeczy niezbędne, które chcesz zabrać w podróż. Sprawdź pogodę na najbliższy tydzień.

2. Pamiętaj, że do samolotu kosmetyki możesz zabrać o pojemności 100 ml. Kup miniaturki w drogerii bądź przelej kosmetyk do specjalnego 100 mililitrowego pojemniczka. Kiedy jedziesz samochodem, możesz odrobinę zaszaleć z pojemnością kosmetyków, ale czy na pewno potrzeba Ci 0,5 l szamponu na 7 dni urlopu?

3. Ogranicz ilość rzeczy do potrzebnego minimum. Naprawdę nie potrzebujesz dwóch tych samych par butów, różniących się zdobieniem czy kolorem.

4. Sprawdź wymiary i wagę bagażu podręcznego dla wybranej linii lotniczej (oczywiście, jeśli w podróż wybierasz się samolotem).

Jak spakować się na urlop w jedną walizkę?

Jednym ze sprawdzonych sposobów pakowania walizki jest zwijanie odzieży w ruloniki. Wbrew pozorom zajmuje ona mniej miejsca niż ułożona tradycyjnie na “płasko”. Kolejną ważną rzeczą, o której musisz pamiętać jest to, aby jak najwięcej ciuchów pasowało do siebie. Chodzi o to, żeby z jednej czy dwóch bluzek można było utworzyć co najmniej 3 zestawy ubioru.

* Buty. Większość kobiet najchętniej zabrałaby wszystkie ze sobą, ale uwierz na słowo. Trzy pary wystarczą Ci w zupełności. Jakie buty powinnaś spakować? Klapki, adidasy/trampki i buty na obcasie (jeśli takie nosisz).

* Kosmetyki. Tradycyjne kosmetyki zastąp miniaturkami dostępnymi w drogerii bądź korzystaj z tzw. próbek kosmetyków. Rzeczy do makijażu spakuj tylko niezbędne i staraj się wybierać kosmetyk 3 w 1. Na przykład paletkę, na której znajdują się jednocześnie: korektor, róż i brązer.

* Ręcznik, żel pod prysznic i mydło? Może to dziwnie zabrzmi, ale te rzeczy są Ci zbędne. Naprawdę w większości hoteli na całym świecie, taki zestaw znajduje się na wyposażeniu dla każdego gościa.

* Torebka damska. Damska torebka to idealny sposób na dodatkową przestrzeń do pakowania. Torebki shopper bag to dobre rozwiązanie, zmieścisz do niej tablet/czytnik e-booków, dodatkowy sweterek i kilka drobiazgów.

Dodany dnia2018-06-24

Menu

Zaloguj