Torebka, która pasuje do Twojej sylwetki? Modowe porady.

Odpowiednio dobrana torebka to dodatek, który naprawdę warto dobierać w sposób przemyślany. Ponieważ to ona podkreśli zgrabne nogi, wysmukli, nada sylwetce właściwych proporcji. A może być wręcz przeciwnie – sprawi, że mankamenty figury będą rzucać się w oczy.

Przede wszystkim należy uczciwie określić mocne i słabsze strony sylwetki. Potem poznać sztuczki znane stylistom, którzy w dużej mierze właśnie dzięki torebkom wyczarowują te najbardziej udane stylizacje. A później już tylko eksponować swe atuty i unikać błędów mogących naprawdę sporo popsuć.

Moja figura, moja torebka!

Wystarczy rozejrzeć się po ulicy lub centrum handlowym by przekonać się, że sporo kobiet za sprawą intuicji sięga po torby i torebki, które pasują do ich sylwetki. Po prostu – czują, że niektóre fasony są nie dla nich. Jednocześnie też wiele z nas zwyczajnie nie potrafi się oprzeć określonym modelom torebek, nawet jeśli patrząc w lustro widzą, że „coś” tu nie gra. Jeszcze inne z nas, bywają bezkrytycznie zakochane w swych torebkach lub tak do nich przywiązane, że nie dostrzegają w nich nic złego. Nawet jeśli ona i torebka… zupełnie do siebie nie pasują.

Gdy kochanego ciała jest dużo…

Kobiety o obfitych kształtach odwrócą uwagę od nadprogramowych kilogramów za sprawą torebek w rozmiarze XXL. Małe torebki z kolei sprawią, że ich puszyste właścicielki będą się wydawać jeszcze bardziej masywne. Aczkolwiek w połączeniu z długimi koszulami, marynarką czy płaszczem wypadają doskonale.

Duża torebka damska shopper do sylwetki xxl

Najlepiej sprawdzą się zatem torebki damskie duże, najlepiej w zdecydowanych kolorach, przyciągająca wzrok bogactwem aplikacji. Idealnie gdy będzie miała podłużny kształt lub gdy  jej wzory i ozdoby będą układać się pionowo (paski, zapięcia, zdobienia). Jeśli chodzi o model, sprawdzą się zarówno shoppery, większe kuferki lub torebki w kształcie trapezu jak i duże, kolorowe torby w stylu boho.

torebka, która pasuje do rozmiaru XL czy XXL. Zestaw listonoszka i miodowy płaszcz dla pani o obfitych kształtach. Stylizacje z modnymi torebkami

Dobrze też gdy torebka nie opiera się na wysokości bioder – niech opiera się na wysokości talii. Wybierając model torby naprawdę warto zwrócić uwagę na możliwość regulowania długości pasków.

Duży biust, biodra … jaka torebka?

W przypadku obfitego biustu źle wygląda kopertówka noszona pod pachą. Dlatego podczas uroczystych spotkań lepiej trzymać ją w dłoni lub zdecydować się na torebkę na łańcuszku. Modelami, które idealnie sprawdzą się u kobiet z dużym biustem są popularne i lubiane torebki listonoszki.

Chcąc odwrócić uwagę od zbyt szerokich bioder – należy nosić torebkę na wysokości biustu. Szczególnie niekorzystnie bowiem wyglądać będą w tym przypadku torebki noszone na wysokości bioder lub poniżej pośladków. Ponieważ niepotrzebnie obciążą całą sylwetkę zwłaszcza gdy będziemy nosić je ukośnie.

stylizacje z torebkami do szerokich bioder i ramion, gdy duży biust wybierz torebkę na łańcuszku

Jaka torebka do szerokich ramion?

Posiadaczki szerokich ramion nie powinny nosić niewielkich torebek z krótkim paskiem, ponieważ optycznie powiększą one barki. Najlepiej gdy będą nosić torebki kończące się na wysokości pośladków lub po prostu w ręku. Dodatkowo, torebka noszona w dłoni sprawia, uwaga patrzących kieruje się na nogi – warto o tym pamiętać w przypadku zgrabnych nóg, ładnych łydek czy szczupłych kostek.

Torebki dla szczupłych

Kobieta szczupła i wysoka najlepiej wyglądać będzie z torebką albo bardzo dużą, albo bardzo małą. Żadnych pośrednich rozwiązań, które doprowadzą do tego, że efekt stylizacji pozbawiony będzie charakteru. Świetnie sprawdzą się torby o zaokrąglonych kształtach – te kwadratowe lub prostokątne mogą sprawić, że sylwetka nabierze zbędnych, ostrych „kantów”. Tutaj sprawdzą się duże torebki damskie shoppery, szczególnie włoskie torebki skórzane modne i bardzo stylowe.

torebka kuferek czarna do eleganckiej stylizacji, duża torebka shopper z miodowym płaszczem, mała listonoszka do czerwonego płaszcza

Szczupłe i drobne kobiety najlepiej wyglądają z torebkami, które nie są zbyt duże. Wielkie torebki worki przytłoczą, zakryją sylwetkę. Szczególnie niskie osoby powinny unikać też torebek na zbyt długich paskach, na przykład do wysokości uda. Idealne proporcje wydobędzie i podkreśli torby noszone na wysokości piersi lub bioder. Na tego typu sylwetce świetnie prezentują się torebki skórzane z frędzlami.

małe torebki dla szczupłych kobiet, modne stylizacje z torebkami

Wszystko dozwolone?

Bywa, że kobiety rezygnują z torebek na rzecz wygodnych plecaków, które kształtami, materiałami i wykończeniem mogą być nie mniej atrakcyjne od toreb noszonych na ramieniu lub w ręku. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku obowiązują pewne ograniczenia. Dlatego z plecaków raczej powinny zrezygnować kobiety garbiące się oraz te posiadające niewielki biust.

Oczywiście każda z nas ma prawo nic sobie z tego nie robić. To my decydujemy o zawartości swojej garderoby i nikomu nic do tego. A może jednak warto poszerzyć swoją kolekcję toreb o modele, które są stworzone z myślą o określonym typie sylwetki?